Posted on

Zieleń to kolor nadziei, który kojarzy nam się z przyrodą. Przebywanie wśród tej barwy działa kojąco oraz regenerująco na ludzki organizm. Dedykowany jest osobom o bezkonfliktowym, łagodnym usposobieniu. Towarzyskim, otwartym na ludzi, stałym w uczuciach i uwielbiającym ciszę. Kamień szlachetny o tej barwie będzie doskonałym podarunkiem dla bliskiej osoby, chociaż można kupić go także dla siebie. Wyrazimy poprzez niego nasze uczucia do bliźniego takie jak szacunek i przyjaźń bądź obwieścimy światu nasze priorytetowe wartości, przykładowo wolność czy harmonię. Zielony klejnot ma także niezwykłą właściwość. Symbolizuje on powodzenie, zatem jego właściciel będzie mógł cieszyć się nieustającym szczęściem. 

Jaki zielony kamień szlachetny wybrać?

Najpopularniejszym kamieniem szlachetnym o zielonej barwie jest szmaragd. Dawniej uznawano go za święty klejnot, który miał zapewniać radość, miłość bogini Wenus, harmonię i nadzwyczajną siłę. Ponadto przypisywano mu magiczne właściwości, dzięki którym był w stanie leczyć ciężkie choroby, a także zwalcza szkodliwe działanie trucizny. Wierzono, że jest zdolny do wyrażania uczuć. Z tego powodu niezwykle często zdobił pierścionki zaręczynowe, które stały na straży wierności zakochanych. Legenda głosi, że zdrada jednego z partnerów wiązała się z pęknięciem szmaragdu. Inne zielone kamienie szlachetne godne uwagi to perydot, awenturyn, malachit, agat i turmalin. 

Szmaragd w pierścionku zaręczynowym

Niezwykła symbolika oraz nadzwyczajne właściwości szmaragdu czynią go klejnotem idealnym do koronowania pierścionka zaręczynowego. Piękna, głęboka zieleń doda elegancji tak ważnej biżuterii. W połączeniu z tradycyjnym, żółtym złotem, stworzy idealną, ponadczasową kompozycję. Szmaragd cudownie zaprezentuje się na delikatnej damskiej dłoni, nadając jej wyrafinowanego charakteru. Jeśli jeszcze nie wybrałeś wymarzonego pierścionka zaręczynowego dla swojej drugiej połówki, wspomniany kamień szlachetny będzie doskonałym wyborem.