Posted on

Każdego roku u coraz większej liczby osób diagnozuje się alergie. Jedną z najczęstszych alergii jest nikiel. W tym artykule omówimy tę chorobę i zapewnimy leczenie zapobiegające stanom zapalnym, wysypce i innym objawom alergii.

CO TO JEST SUBSTANCJA ZWANA ALERGIĄ NA NIKIEL?

Jeśli masz alergię na nikiel, najpierw zdefiniujmy nikiel. Mówiąc prościej, jest to pierwiastek chemiczny należący do grupy metali przejściowych. Nikiel jest często wykorzystywany do produkcji niedrogiej biżuterii oraz do budowy niektórych elementów telefonów komórkowych. Ze względu na możliwość kontaktu przedmiotów niklowych z ciałem jest to jedna z najczęstszych alergii. Około 17% dorosłych i 8% dzieci ma wrażliwość na nikiel.

NAJCZĘSTSZE OBJAWY ALERGII NA NIKIEL

Alergie na nikiel są niezwykle częste, jednak ich objawy są bardzo zróżnicowane. Oto najczęściej występujące objawy:

• zapalenie skóry spowodowane dotykiem – zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie;

• zapalenie spojówek (zapalenie spojówek to zapalenie spojówek

• zapalenie oskrzeli, duszność;

• nieżyt nosa (zapalenie przewodów nosowych);

• implanty ortopedyczne i dentystyczne są odrzucane;

• nadwrażliwość na nikiel na poziomie ogólnoustrojowym.

Powyższe objawy mogą w każdym przypadku nasilać się w różnym stopniu, w zależności od specyficznej wrażliwości organizmu.

Kiedy nosimy niklowe pierścionki, kolczyki, bransoletki i naszyjniki, które są za małe, jesteśmy szczególnie podatni na nikiel. Można to porównać do nadmiernego używania telefonów komórkowych bez ochrony.

JAKA JEST PRZYCZYNA UCZULENIA NA NIKLE?

Odkryto, że nikiel jako materiał przyłącza się do receptora układu odpornościowego zwanego TLR4, który jest ważny dla rozpoznawania niebezpiecznych mikroorganizmów w organizmie. W wyniku reakcji obronnej i stanu zapalnego jesteś ostrzegany przed „niechcianym intruzem”. Dlatego też, nawet jeśli nie jesteś uczulony na nikiel, ale masz z nim częsty kontakt, jest bardzo prawdopodobne, że w wyniku długotrwałej ekspozycji może rozwinąć się u Ciebie ta niepożądana alergia.

JAK ZAPOBIEC ODKRYTYM OBJAWOM ALERGII NA NIKLE?

Powinniśmy unikać przedmiotów niklowanych, aby uniknąć nieprzyjemnych objawów związanych z alergią na nikiel. Czy to znaczy, że musimy zrezygnować z biżuterii? Żadnego! Wszystko, co musimy zrobić, to zastąpić metalowe pierścionki i kolczyki biżuterię bez niklu, taką jak złoto, srebro lub platyna. Należy jednak pamiętać, aby wybierać biżuterię jak największej klasy, co oznacza, że ​​zawiera ona najczystszy stop danego metalu.

BIŻUTERIA BEZ NIKLU – TERAZ ZATRZYMAJ SWOJĄ ALERGIĘ!

Biżuteria bez niklu to najlepszy sposób na uniknięcie reakcji alergicznych! Pozwala zachować piękny wygląd i elegancki wizerunek bez poświęcania. Twoje zespoły będą nadal oszałamiać i wzbudzać podziw twoich towarzyszy, a twoje ciało będzie wiecznie wdzięczne! Biżuteria bez niklu pozwala wyglądać oszałamiająco zachowując zdrowie w każdej sytuacji!