Posted on

Perfekcyjny pierścionek zaręczynowy wydaje się być przerażającym wydatkiem. Nie jest to prawda, biorąc pod uwagę, iż jest to jednorazowy zakup na całe życie. Statystycznie Polacy wydają na owy symbol miłości od 1000 do 1500 zł. Chociaż ta cena nie jest specjalnie wygórowana, istnieje kilka sposobów na zmniejszenie kosztów. Kluczowy jest wybór kruszca. Złoto o próbie 333 lub srebro to idealne metale o stosunkowo niskiej wartości. Są świetną propozycją dla panów ze skromnym budżetem, ponieważ charakteryzują się cudowną prezencją oraz doskonałą wytrzymałością. Biżuteria wykonana ze wspomnianych kruszców przy odpowiednim traktowaniu przetrwa długie lata, a ty zaoszczędzisz sporą sumę. Czy to nie jest perfekcyjne rozwiązanie?

Kamienie szlachetne a cena pierścionka

Znaczny wpływ na cenę pierścionka zaręczynowego mają także kamienie szlachetne. Dużą rolę odgrywa ich rodzaj. Najdroższy jest oczywiście diament, nazywany najlepszym przyjacielem kobiety. Chociaż fantastycznie prezentuje się on w wizytówce narzeczonej, wcale nie jest jej obowiązkowym elementem. Istnieje wiele innych efektownych klejnotów, których koszt będzie znacznie niższy. Warte uwagi są chociażby topaz, ametyst czy morganit. Jeśli jednak marzeniem twojej ukochanej był luksusowy kamień taki jak brylant, szafir bądź szmaragd, postaw na taki w małym rozmiarze. Subtelne oczko z pewnością zachwyci twoją połówkę oraz stanie się spełnieniem jej snów. 

Grawerunek, czyli sposób na udoskonalenie pierścionka 

Tani pierścionek zaręczynowy nie powinien być powodem do wstydu. W końcu znasz już sposoby na zakupienie pięknej biżuterii w atrakcyjnej cenie. Kolejnym na pozór błahym elementem, który udoskonali wybrany symbol zaręczyn jest grawerunek. Umieść na pierścionku miłosne wyznanie, fragment odcisku twojego palca, symbol serca bądź tytuł waszej piosenki. Tak spersonalizowane zdobienie nada mu ogromnej wartości sentymentalnej. Ten uroczy gest z pewnością wzruszy twoją ukochaną, która nie będzie chciała odstąpić biżuterii nawet na krok.