Posted on

Obrączki ślubne to ważna pozycja na długiej liście obowiązków, które para młoda musi wykonać przed swoim wielkim dniem. W porównaniu ze złożonością planowania dużego wydarzenia wydaje się to być sprawą drobną. Z kolei złote krążki będą z nami do końca życia. W rezultacie muszą być wybierani z niemal taką samą starannością, jak sam partner! Czego powinieneś szukać? Ważnym aspektem jest umieszczenie soczewki w pierścieniu.

WYGODNE SOCZEWKI W RAMCE ZWIĘKSZAJĄ WYDAJNOŚĆ

Profil obrączki to specyficzny kształt, który służy do tego celu. Ma to wpływ na wygląd i komfort garderoby. Najczęściej stosowane kształty to m.in. płaskie, fazowane, półkoliste, wklęsłe i okrągłe. W ostatniej postaci krążka soczewka w pierścieniu jest ponownie widoczna. Wynika z tego, że przekrój pierścienia ma kształt elipsy.

Jaki dokładnie jest jego cel? Zmniejszenie ilości metalu wchodzącego w kontakt z ciałem uzyskuje się dzięki zastosowaniu zaokrąglonych krawędzi. Dzięki temu soczewka w pierścieniu chroni skórę przed otarciami, uciskiem i otarciami. Pomoże Ci to cieszyć się życiem bez rozpraszania się faktem, że Twoja obrączka ślubna jest niewygodna w noszeniu. Noszenie nieprzyjemnej biżuterii na co dzień może wydawać się oczywiste, jednak dla wielu osób jest to problem. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy pierścień reprezentuje nasze małżeństwo.

SOCZEWKI PIERŚCIENIOWE – ABY BYŁY ŁADNE

Przy wyborze obrączek najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wygoda. Jednak nie oszukujmy się, każda para pragnie, aby ich dzieci były atrakcyjne. I nie bez powodu, bo będzie na nie patrzeć w dającej się przewidzieć przyszłości. Jeśli chodzi o estetykę, każdy ma swoje preferencje. Jednak dla większości osób bardziej atrakcyjną opcją jest soczewka pierścieniowa.

Ze względu na zaokrąglenia sprawia wrażenie delikatnej biżuterii. To coś, co docenia wiele pań. Soczewka jest szczególnie popularna wśród tych, którzy preferują dyskretne zdobienia lub nie noszą biżuterii na co dzień.

A jeśli ten profil nam się nie podoba, ale ponad wszystko cenimy wygodę? Warto wybrać krążki, które mają inny profil, ale są cieńsze. Soczewka w obrączce jest szczególnie przydatna podczas noszenia szerokich obrączek. Gdy dysk ma średnicę mniejszą niż 5 mm, powierzchnia metalu stykającego się z korpusem jest znacznie mniejsza niż w przypadku zastosowania większych pierścieni.

PIERŚCIONKI DO SOCZEWEK

Pierścienie soczewkowe stają się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na wygodę, jaką zapewniają. W rzeczywistości soczewka umieszczona w pierścieniu to nic innego jak obracanie się po wewnętrznej stronie, co zapobiega całkowitemu przyklejeniu się pierścienia do skóry. Pierścienie soczewkowe dzięki temu są odpowiednio dopasowane do dłoni, nie sprawiają problemów osobom, które mają opuchnięte palce, a po prostu ułatwiają procedurę zakładania i zdejmowania ozdoby z palca. Pomimo tego, że pierścienie lentikularne można znaleźć praktycznie we wszystkich projektach obrączek, soczewka konstruowana jest zazwyczaj w pasmach o szerokości powyżej 4mm, przez co nie jest to tak istotne w modelach węższych.

Do pierścienia przymocowana jest soczewka

Pierścionek z soczewką jest niewątpliwie ogromną pomocą, jeśli chodzi o noszenie tej wspaniałej i znaczącej biżuterii na co dzień. Zaleca się wykonanie takiego zabiegu osobom, które zdecydują się na noszenie większej obrączki. Pierścień obiektywu jest znacznie lżejszy niż wcześniej, a także znacznie łatwiej go zdjąć i założyć. Ponieważ ta konkretna biżuteria będzie noszona z parą przez długi czas, powinna, oprócz pięknego wyglądu, być również przyjemna w noszeniu. Niezależnie od osobistych preferencji, każda obrączka – bez względu na to, czy ma soczewkę, czy bez – oznacza wieczną miłość i oddanie partnerowi. Dlatego zaprojektuj swoją biżuterię ślubną w taki sposób, aby za każdym razem, gdy na nią spojrzysz, poczujesz cudowny chłód na kręgosłupie!