Posted on

Społeczeństwo dzieli się na dwie grupy – tych, którzy kochają klasyczne rozwiązania oraz miłośników oryginalności. Ten podział przejawia się w wielu dziedzinach życia, także w jubilerstwie. Dla tych, którzy lubią podejmować nietuzinkowe decyzje, na rynku pojawiły się nietypowe obrączki ślubne. Dzięki nim, małżeństwo nabiera specjalnego, niepowtarzalnego charakteru. Ciekawą propozycją są obrączki wykonane z ciemnych kruszców. Robiący ogromne wrażenie metal, jakim jest czarne złoto to propozycja jedynie dla odważnych. Nie każdy byłby gotowy na pójście w tak nieoczywistym kierunku. Mroczna barwa nadaje tej znaczącej biżuterii tajemniczości i niepowtarzalnej elegancji. Dlatego osoby, które zdecydują się na czarne złoto, nie będą rozczarowane. Innym intrygującym pomysłem jest umieszczenie grawerunku po zewnętrznej stronie pierścionka. Wśród niestandardowych obrączek możemy znaleźć także modele o unikatowych kształtach, czy młotkowanym wykończeniu. 

Czy nietypowe obrączki to dobry pomysł?

Wiele par już od momentu zaręczyn zakłada, że ich ślub będzie absolutnie wyjątkowy. Planują ciekawą ceremonię, a także oryginalne obrączki. Jednak podczas finalizacji zakupu, pojawiają się wątpliwości. Czy odejście od tradycji jest dobre? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy stwierdzą, że klasyczny model obrączek jest niezastąpiony, inni uznają go za nudny. Pewne jest jednak, że symbol miłości powinien być dopasowany do konkretnej pary. Jeśli rynek daje wam możliwość zakupienia obrączek, które nie tylko wam się podobają, ale także w pewien sposób odzwierciedlają waszą relację, to należy z tego skorzystać. 

Kamień szlachetny w obrączce 

Kamienie szlachetne w obrączkach to kolejna cecha charakterystyczna dla nietypowych modeli. Ogromny wybór klejnotów, umożliwia znalezienie tego idealnego, a ich różnorodna symbolika pozwala na przekazanie ukrytej wiadomości. Cudownym pomysłem jest zastosowanie tego samego kamienia w obrączce i pierścionku zaręczynowym