Posted on

Biżuteria to ważny element stroju każdej kobiety, nic dziwnego, iż szczególnego znaczenia nabiera w dniu ślubu. Stanowi doskonałe uzupełnienie wymarzonej sukni ślubnej, dopasowanych do niej butów, fantastycznego makijażu oraz pięknej fryzury. Ozdoby powinny być tą przysłowiową wisienką na torcie w stylizacji młodej, warto zatem uważać, by z nimi nie przesadzić. Na rynku znajdziemy wiele propozycji biżuterii ślubnej. Szczególną uwagę przykuwają różnorodne kolczyki. Te długie i wiszące świetnie sprawdzą się przy upięciach odsłaniających ucho bądź krótkich włosach. Kobiety z większą długością mogą postawić na sztyfty lub skupić się na innym elemencie. Jeśli sukienka, którą wybrały posiada rozbudowany dekolt, strzałem w dziesiątkę będzie zakup kolii tudzież naszyjnika. Aby uzupełnić stylizację warto rozważyć nabycie bransoletki. Dopasowana do pozostałej biżuterii doda Pannie Młodej prawdziwej elegancji. 

Czym kierować się przy wyborze biżuterii ślubnej?

Szeroki wybór, choć zazwyczaj bywa atutem, może rodzić wiele dylematów. Kilka prostych reguł, dedykowanych kobietom przygotowującym się do ślubu, powinno pomóc w ich rozwiązaniu. Przede wszystkim biżuteria ślubna musi pasować do obrączki oraz pierścionka zaręczynowego. Zaleca się wybieranie ozdób wykonanych z tego samego kruszca bądź zawierających te same kamienie szlachetne. Najbezpieczniejszą opcją jest postawienie na białe złoto. Jego subtelność zapobiegnie przyćmieniu bieli sukni ślubnej, a także uwydatni subtelną prezencję przyszłej małżonki. Za ważną, chociaż nie priorytetową kwestię uznaje się także wzajemne dopasowanie poszczególnych elementów biżuterii. Dzięki temu stworzą one jedną spójną całość. To zadanie bywa karkołomne, na szczęście w sklepach znajdziemy wiele gotowych już zestawów. Dodatkowo jubilerzy wyciągają pomocną dłoń do konsumentek, tworząc wspaniałe kolekcje, w których dowolnie wybrane ozdoby pasują do siebie.

Gdzie zakupić biżuterię ślubną?

Biżuteria ślubna powinna zostać zakupiona u sprawdzonego źródła. Decydując się na nabycie ozdób w danym sklepie warto sprawdzić, czy posiada on różnego rodzaju certyfikaty. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że płacimy za biżuterię wysokiej jakości.